Pomysł stworzenia hodowli narodził się w moich myślach wiele lat temu. Jako wielka miłośniczka zwierząt zawsze marzyłam o swoim własnym psie. Kiedy jednak zapadła decyzja o zakupie zwierzaka, okazało się, że mamy z mężem inne oczekiwania, co do rasy i wychowania. W lutym 2007 po długich i burzliwych rozmowach zdecydowaliśmy, że będzie to średni sznaucer pieprz-sól. Pies, który ma przyjazny stosunek do człowieka, bardzo lubi dzieci, szybko się przywiązuje, cechuje się dużą spontanicznością i inteligencją, jest chętny do zabawy i różnego rodzaju szkoleń.

Niedługo po tym znaleźliśmy hodowlę w Obornikach Śląskich, gdzie do sprzedania była suczka DELICJA.  Wszystkie pieski były cudne, wychowane w domowych warunkach, mające kontakt z człowiekiem, co niewątpliwie ma to duży wpływ na charakter i zachowanie psiaka.. 

 23 lipca 2007 pojechaliśmy do Oborników Śląskich po naszą suczkę.

I tak zaczęło się wychowanie Delicji. Nauka załatwiania się na dworze trwała pół roku. Staraliśmy się poświęcać jej dużo czasu, chodziliśmy często na spacery, dlatego nie dokonała większych zniszczeń w naszym domu.

W kwietniu 2008 postanowiliśmy zapisać naszego pupila na szkolenie „pies towarzysz”. Nauczyło ono suczkę karności i posłuszeństwa. Delicja stała się naszym przyjacielem, niekłopotliwym domownikiem, towarzyszem wspólnych zabaw i spacerów. Był to też wspaniały czas spędzania wolnego czasu i kontaktu z psem.

W marcu 2009 Delicja była na pierwszej wystawie w Katowicach, następnie był Kraków i Zakopane, gdzie otrzymała tytuł BOB, CWC, NSwR.

aktualnośći
<> Szczeniaki planowane są na wrzesień 2013 r.
<> Rejestracja hodowli psów rasowych w FCI i nadanie przydomka hodowlanego GREYPUPPY.
<> Poszukiwanie partnera dla Delicji.
porady
1. O rasie - sznaucery średnie pieprz-sól. Dlaczego warto hodować sznaucery ?
2. Wybór przydomka hodowlanego.
3. 10 porad jak założyć hodowlę psów rasowych.
reklama